בקרת איכות /בקרה בתהליך ופיקוח בניה

בקרת איכות /בקרה בתהליך ופיקוח בניה

בקרת איכות /בקרה בתהליך ופיקוח בניה


מדוע נדרש לדעתנו בכל פרויקט הליך של בקרת איכות ופיקוח ?

נסביר בקצרה מהם למעשה בקרת איכות/בתהליך – ופיקוח בניה :
פיקוח תהליך הבניה מחייב עקביות לאורך כל הדרך. עניין זה מחייב אותנו לארגון גישה מחשבתית לכל שלבי הבנייה. לבדוק את העבודות השונות המתבצעות ע"פ תוכניות, שרטוטים, מפרטים, והגבלות סחר עם קבלנים וספקים.

"בקרת האיכות" מתבצעת או על בסיס יומי או על בסיס שבועי הינה מעבר מלבחון חומרים ושיטות. מטרתה העיקרי לאתר את הסיכונים לבחון את האם תנאי הביצוע בטוחים / לא בטוחים והאם קיימים סיכונים בביצוע ומעל לכל סיכון התוצאה בסופית והיא סיום תהליך הבניה .

אנחנו בקבוצת מימד פתרונות ניהול  מתמקדים בביצוע בקרת האיכות בראש ובראשונה באנשים בפועלים עצמם , החל מהפועל הפשוט ועד למנהל העבודה באתר ,המטרה לוודא :

 1. בטיחות בעבודתם – אשר מתחיל עם אתר נקי ומסודר בכל שלבי הבניה.
 2. ארגון רשימת מערך בדיקה אשר יחייב את כל העובדים להקפיד על ביצוע נכון ולהתריע בנקודות בעייתיות.
 3. מעבר את כל תהליך העבודה ע"י בדיקת העבודה בפועל מול השרטוטים והמפרטים הקיימים ומעל לכל עמידה ביעדי הפרויקט המתאימים לרצף תזרים העבודה המתוכנן.

בקרת איכות טובה בעיננו היא גם לשאול את כל השאלות גם אם ישמעו טיפשיות ,זוהי הדרך הנכונה לחקור ולקבל את המוצר הטוב ביותר בסופו של דבר .כל נושא אשר מעולה מחייב בביטוי ביומן העבודה .
בשנים האחרונות פרויקט בניה מורכב מלא מעט קבלני משנה שונים בתהליך הבניה, דבר שהפך את הבניה לתהליך קשה ,אשר מחייב איש מקצוע שתפקידו להכיר את כל הגורמים הפועלים בתחום וקישורם יחד למוצר מושלם .
ייעוד התהליך המבוצע על ידי חברת מימד שילובים בינו ביצוע בדיקות של בקרת איכות בנקודות (אבני דרך ) מסוימות ע"י רשימות בדיקה ייעודיות שהינן ערובה להצלחת תהליך הבניה , ובכלל לקבל מוצר מושלם ותהליך בניה לפרויקט שינוהל ויפוקח בצורה מקצועית ביותר.

הבטחת איכות בקרה בתהליך – מה ההבדל בין בקרה בתהליך לבין בקרת איכות
אנשים רבים נוטים לבלבל בין שני המושגים, הבטחת איכות ובקרת איכות על אף שכל מושג מתאר תהליך שונה במהותו ובתכלית.
הבטחת איכות זהו שם כולל לכל השיטות ולכל האמצעים הנדרשים כדי להבטיח את האיכות של המוצר או השירות המסופקים לצרכנים. הגדרת המושג איכות הוא כאשר המוצר עומד בכל הציפיות של הלקוח הפוטנציאלי. כל ניהול של פרויקט אינו שלם ללא ניהול של פן האיכות.
הבטחת איכות הוא תהליך העוסק בנושאים כמו פיקוח, ביקורת ובדיקת אימות. כל התהליכים האלו מלווים את המוצר או את השירות לאורך כל אורך החיים שלו, החל משלב האפיון, שלב התכנון, שלב הבדיקה ושלב ההפצה. לכל מוצר יש אורך חיים שונה, ולכן יש להתאים את הבדיקות של הבטחת האיכות באופן ספציפי לכל מוצר.
בחברת מימד התהליך מתחיל בהגדרת היעדים – כדי להבטיח את שביעות רצון הלקוחות יש להגדיר יעדים ברורים ודרישות ייעודיות להבטחת תקן האיכות הגבוה ביותר בכל מוצר או שירות ולעקוב אחרי הביצוע.
בקרת איכות/בקרה בתהליך זהו הליך המיועד לבדיקת האיכות של המוצר, איכות הבאה לידי ביטוי במציאת פגמים או מגרעות בהליך הייצור ובתפקיד המוצר. כאשר נמצאים פגמים בתהליך יש צורך לאתר את מקור הטעות , לתקן אותם ולשווק מוצרים בעלי איכות טובה יותר.

מהו פרויקט מבוקר כפי שנדרש ?
נסו לדמיין איך ייראה פרויקט הבניה שלך אם יתנהל באותו אופן שמתנהל קו יצור בתחום הרכב או המזון , אנחנו בחברת מימד שילובים לא חושבים שצריך לבדל את ענף הבניה מענפי ייצור בהם לבקרה בתהליך ובקרת איכות יש גורם מכריע באיכות המוצר הסופי .
ברור לנו שהתוצאה תהיה טובה בהרבה מהתוצאה המתקבלת כיום. אם כך נשאלת השאלה, מדוע זהו לא המצב? העובדה שבפרויקט בניה פועלים בעלי מקצוע וגורמים רבים אשר אינם כפופים לגורם מנהל אחד, רמת התיאום ביניהם תלויה בהם בלבד ובראייתם היא בבחינת בזבוז זמן ללא תועלת.
הסיבה השנייה היא לעיתים קרובות חוסר ניסיונו של מנהל העבודה בניהול פרויקטים
הסיבה השלישית חוסר מיקוד בתהליכי בקרה מוסדרים בענף הבניה.

קבוצת מימד פתרונות ניהול  מביאה את תהליך בקרת האיכות המותאם אישית ללקוח
ניהול פרויקט בנייה זוהי משימה מורכבת המחייבת ידע מקצועי רב וידע בשיטות וארגון . בכל פרויקט נדלן משתתפים גורמים רבים ותהליך בקרת האיכות/ בקרת התהליך מבטיח כי כל הגורמים יעבדו בשיתוף פעולה.
ניהול התהליך בענף הבנייה מבוסס על הנחת היסוד כי נדרש כגורם חיצוני שיפקח על כלל פרויקט הבנייה בכל השלבים. החל משלב התכנון ועד לשלב הסופי שבו נמסר נכס הנדל"ן ללקוח. את התהליך אפשר לנהל בשתי דרכים המבוססות על היקף הנוכחות או כמות הביקורות באתר / בפרויקט .

 • ניהול פיקוח מטעם חברת מימד שיהיה נוכח לאורך כל אורך חיי הפרויקט משלב התכנון ועד מסירת הדירה ללקוח וילווה את כלל התהליכים יפקח ויוודא כי הינם מבוצעים בהתאם לתכנון ולאיכות ולתקציב המוגדר .
 • ניהול ופיקוח מטעם חברת מימד שנבנה על פי היקף פיקוח שנדרש על ידי הלקוח , מנהל הפיקוח מטעם חברת מימד יגיע לשטח על פי שעות עבודה מוגדרות ותהליכי פיקוח נדרשים .

לכל התהליך נקודות בקרה ומדדים שאותם נציג ללקוח בהתאם להיקף ההעסקה הנדרש ונספק תמונה מקיפה על התנהלות הפרויקט .
.
בקרה בתהליך ופיקוח בבנייה הפרטית
חברת מימד שילובים מבצעת תהליכי פיקוח ובקרה בתהליך בענף הבניה וממליצה לבצע תהליכים אלו גם בעולם של הבניה הפרטית.

מדוע נדרש לבצע בקרה בתהליך ופיקוח בבניה פרטית ?
רמת הבקרה בתעשיית הבנייה הפרטית בישראל ידועה כנמוכה מאוד. מרבית הפרויקטים מבוצעים ללא מנגנון בקרת איכות מצד המבצעים או הבנה כללית של נושא הבקרה ועקרונותיו.ליקויי בנייה הם התוצאה המוכרת והידועה של היעדר מנגנון בקרת איכות.
בניית בית פרטי כוללת מאות תהליכים ותתי תהליכים; קטנים וגדולים, קצרים וארוכים הכוללים משאבים שונים ומגוונים בכל תהליך ותהליך.לקבלן השלד עשרות תהליכים בעת ביצוע עבודות הבניה, יחד עם קבלן השלד ישנן עבודות של בעלי מקצוע אחרים כגון קבלן אינסטלציה, מודד, קבלן חשמל ועוד.

בקרה בתהליך ופיקוח כחלק מערבות למוצר תקין :
לכל תהליך ותהליך ישנה דרך מקובלת לביצוע העבודות אשר התהליכים האלו של בקרה בתהליך אמורים להוביל לתוצר סופי אשר עומד בסטנדרטים הנדרשים בענף הבניה והתקנים המוגדרים בחוק ודרישות הלקוח למוצר.
כאשר תהליך הבניה והפרויקט עומד ברמה מקצועית מקובלת, על פי דרישות הסטנדרטים והתקן הישראלי זאת אומרת שנקבל מוצר סופי תקין ואיכותי .
נתאר בקצרה מהו המוצר הסופי בכל תהליך :
עבודות שלד המבנה – הן המוצר הסופי של קבלן השלד בתהליך עבודות הבניה.
גג הרעפים – הן המוצר הסופי של קבלן הגגות בתהליך עבודות הבניה.
תשתית האינסטלציה היא המוצר הסופי – של קבלן האינסטלציה בתהליך עבודות הבניה וכדומה.
בעבודות הבניה, תהליך עבודה מורכב או אמור להיות מורכב מהנושאים הבאים:

 • מידע מדויק ומפורט– תוכניות, מפרטים, הנחיות, סטנדרטים ותקנים.
 • כח אדם – הכשרה, ידע, ניסיון, ותק, מיומנות ובקיאות.
 • כלי עבודה ניהוליים ואופרטיביים– כלים בהתאמה לתפקיד, כולל מנגנון בדיקה ואישור.
 • איכות החומרים – חומר איכותי, בעל תו תקן, תקף לשימוש וכדומה.
 • איכות הציוד קוד כל ציוד מתאים ותקין שימוש בטכנולוגיה מתקדמת, כל אלו תורמים לייצור עבודה איכותית וכדומה.
 • זמן – משך הזמן הנתון לבצע את התהליך כנדרש. ייצור גאנט זמנים מפורט לתהליך הבניה הכולל אבני דרך ונקודות בקרה כדי לוודא שהפרויקט יבוצע ויבוקר כנדרש .
 • משאבים הנדרשים לביצוע העבודות- הגדרות עלויות ומסגרת תקציב ועמידה בהם .
 • יכולת יישום בקרה וניהול – כאן נכנסת חבילת הפיקוח והקרת התהליך של חברת מימד שילובים שהותאמה לעולם הבניה הפרטית.

קבוצת מימד פתרונות ניהול  תייצג את הלקוחות שלה כאילו זה היה הפרויקט האישי שלה ותעשה כל שנדרש בצורה המקצועית ביותר לבקר ולוודא שהפרויקט יבוצע בתהליכי ביצוע נכונים ובאיכות הנדרשת עד לסיומו המוצלח.

לפרטים ולקבלת הצעת מחיר נא פנה אלינו 

מיה מילדשטיין 

[email protected]

0523910044

© כל הזכויות שמורות ל- מימד ישראל.

Developed By - Wapps

אנחנו פה בשבילך

נציג שירות זמין לשיחה: מאיה
מאיה: שלום ... אני זמינה לשוחח איתך טלפונית מאיה: אני מבינה שאתה מתעניין באחד משירותינו ... מאיה: הכנס את השם המלא ואת מספר הטלפון שלך ואחזור אליך.

דילוג לתוכן